Projekt będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.
Uwaga!
Poszukujemy uczniów chętnych do przyjęcia u siebie kolegów z zagranicy!

Zapraszamy do pracy w projekcie!

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji
Relacja z Niemiec - Maj
Relacja z Niemiec - Październik

Strona projektu

Junior Master of English

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w VI edycji konkursu gramatyczno-leksykalnego języka angielskiego Junior Master of English.
Szczegóły w regulaminie.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy on-line "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".

Formularz zgłoszenia

Wpółpraca:

Wczoraj odwiedziła naszą szkołę studentka z Portugalii. Catarina to przemiła dziewczyna przebywająca w Krośnie w ramach programu Erasmus . W czasie spotkania opowiadała w języku angielskim o swojej ojczyźnie i podzieliła się swoimi upodobaniami kulinarnymi. Nie wszystkie klasy miały możliwość uczestniczenia w tym interesującym spotkaniu, więc mamy niespodziankę. Kilka informacji o Portugalii znajdziecie w mailu od Catariny:

"My name is Catarina and I’m 20 years old. I am currently in Krosno doing Erasmus to expand my knowledge in my studies area. I come from Braga, a city placed in the north of Portugal – also close to Spain –, a very beautiful city filled with cultural events. As you may know, Portugal is a small country and 5 hours is enough for traveling from the north to the south of the country. Euro (€) is our currency and Lisbon is our capital. Lisbon is a city filled with historical monuments and very colorful. One interesting fact about Lisbon is that it has the longest bridge in Europe – the name is Vasco da Gama Bridge: named after one of our most famous navigators! Although we are not a very famous country, we have some personalities who puts us in the world’s eye: like Cristiano Ronaldo. Also, we are famous for our delicious food and our tasteful wine (Porto Wine)!
I am very thankful for the opportunity of speaking a little bit about the place that is my home and very pleased with all the hospitality. I truly hope to see you again!"

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że się jeszcze zobaczymy.
Monika Leczek