Współpraca:Szukaj

Ważne daty dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2020/2021

Sesja 2. 2021 Lato ( czerwiec – lipiec 2021)

Termin składania deklaracji do 7 lutego 2021 r.

 • Część pisemna: 22 czerwca 2021 r.
 • Część praktyczna:
  • model „d”: 21 czerwca 2021 r.
  • model „w” i „dk”: od 23 czerwca do 8 lipca 2021 r.

Wyniki egzaminu z sesji 2 czerwiec/lipiec 2021: 31 sierpnia 2021

 

Egzamin zawodowy przeprowadzany jest dla uczniów technikum.

Na egzaminie sprawdzany jest poziom opanowania przez zdającego wiedzy i umiejętności z zakresu danej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, ustalonych w podstawie programowej kształcenia w zawodach.

Uczniowie zamierzający przystąpić do egzaminu składają deklarację do dyrektora szkoły nie później niż 4 miesiące przed egzaminem. Dołączają dokumenty uprawniające do dostosowania warunków przebiegu tego egzaminu (opinie, orzeczenia z PPP, zaświadczenia lekarskie) Deklaracja może być złożona dopiero po otrzymaniu wyników z poprzedniej sesji do której zgłoszony był dany zdający.

Egzamin składa się z:

 • części pisemnej przeprowadzanej w formie testu pisemnego - 60 minut
 • części praktycznej przeprowadzanej w zależności od zdawanej kwalifikacji w formie testu praktycznego bądź w postaci wykonania zadania na stanowisku

Zdający zdał egzamin zawodowy, jeśli uzyskał:

 • z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,
 • z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Materiały i przybory pomocnicze:

 • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 7 maja 2021 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń/luty 2021 r. 
 • Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych i kart odpowiedzi powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zaznaczania rozwiązań, oraz może mieć kalkulator prosty*.  
 • Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu zawodowego powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania rozwiązań na kartach identyfikacyjnych, o których mowa w pkt. 4.1 Informacji o sposobie organizowania i przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie obowiązującej w roku szkolnym 2020/2021 -Formuła 2012,Formuła 2017oraz może mieć kalkulator prosty**. 

 

Wykaz materiałów i przyborów pomocniczych z zakresu kwalifikacji i zgodnie z podstawą kształcenia w zawodzie – FORMUŁA 2012, 2017 

 

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk