Wycieczka do Berlina (7-8.10.2017 r.) była spełnieniem marzeń dla wielu z nas. Zdobyliśmy wiele informacji na temat Dworca Głównego w Berlinie, który jest zlokalizowany na miejscu historycznego dworca Berlin Lehrter Bahnhof, w dzielnicy Moabit. Berlin Hauptbahnhof jest drugim co do wielkości dworcem w Europie (po Dworcu Głównym w Lipsku). Widzieliśmy także Bramę Brandenburską, która od 3 października 1990 r. jest symbolem pokoju i wolności. Kolejnym wyjątkowym miejscem, które warto zobaczyć jest Kościół Pamięci. Pięknym miejscem, które zobaczyliśmy jest berlińskie muzeum- Stare Muzeum (Altes Königliches Museum). Wiele ciekawych zabytków i interesujących przedmiotów starożytnego Egiptu można zobaczyć w Starej Galerii Narodowej. Największe wrażenie zrobiło na nas popiersie Nefretete- egipskiej królowej, zwanej najpiękniejszą mieszkanką Berlina.

Zwiedzaniu stolicy Niemiec niestety towarzyszyła bardzo zmienna pogoda.

facebook_page_plugin