Współpraca:Aktualne projekty

Szukaj

Od września 2017r. nasza szkoła wraz ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Francji, Węgier i Rumunii bierze udział w trzyletnim międzynarodowym projekcie „Schengen 2.0. Życie w Europie bez granic.”

Celem projektu jest wskazanie młodzieży jak dużą wartością jest życie i funkcjonowanie we współczesnej Europie, czyli w organizmie wielonarodowym, w którym można swobodnie podróżować, podejmować studia, pracę, nawiązywać znajomości z rówieśnikami z innych krajów.

 

Problematyka projektu obejmuje m. in. takie zagadnienia jak:

- rys historyczny ukazujący Europę przed Schengen;

- współżycie różnych grup narodowościowych w krajach projektu w przeszłości i obecnie;

- rolę kultury, muzyki, itp. w integracji różnych społeczności;

- przygotowanie zawodowe i rynek pracy w krajach projektu;

 

Uczestnicy projektu będą mieli możliwość tygodniowych wyjazdów do poszczególnych krajów (pierwszy wyjazd już w listopadzie 2017r. na Węgry!), realizowania pod kierunkiem różnych nauczycieli ciekawych zamierzeń, takich jak opracowanie wystaw, wspólnego kalendarza, piosenki, audycji radiowej, itp., poznania rówieśników z innych krajów, nawiązania nowych przyjaźni i sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

W kwietniu 2018r. będziemy gościć w naszej szkole 20 osobową międzynarodową grupę młodzieży biorącej udział w projekcie. Młodzież ta będzie mieszkała w domach swoich polskich rówieśników. Uczniowie z naszej szkoły wyjeżdżający do innych krajów też będzie goszczona w domach prywatnych.

Zapraszamy osoby chętne do współpracy w projekcie.

Koordynatorem głównym projektu jest szkoła z Niemiec, natomiast pracą zespołu polskiego kieruje p. Zbigniew Półchłopek.

Osoby, które chciałyby przyjąć u siebie w domu na tygodniowy pobyt kolegę lub koleżankę z zagranicy prosimy o kontakt z nauczycielami języka niemieckiego lub z nauczycielami zaangażowanymi w projekt:

p. M. Gancarz, p. B. Gałązka, p. K. Kenar, p. Małgorzata Hejnar.

 

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk