"Kształcenie zawodowe szansą rozwoju"

Współpraca:Szukaj

    W dniu 8 czerwca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  im. Jana Szczepanika odbyło się seminarium z pracodawcami nt. "Współpraca ZSP1 im. Jana Szczepanika z otoczeniem społeczno-gospodarczym", które zorganizowano w ramach projektu "Kształcenie zawodowe szansą rozwoju" realizowanego w ramach Osi Priorytetowej IX Jakość edukacji  i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego RPO WP 2014 – 2020.

     W seminarium uczestniczyło 46 osób. Spośród zaproszonych gości udział wzięli:
Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna,
Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna,
Stanisław Fundakowski – Wicekurator Oświaty,
Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna,
Jolanta Kopciuch Szmyd – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji UM Krosna,
Anna Szajna i Wiktor Więcek - Inspektorzy Wydziału Edukacji UM Krosna,
Jacek Głód – przedstawiciel Powiatowego urzędu Pracy,
Pani Bożena Ślączka – Kierownik Ośrodka Kształcenia zawodowego w Krośnie,
Pracodawcy, z którymi szkoła współpracuje w zakresie realizacji praktyk i staży zawodowych dla uczniów. Wśród pracodawców obecni byli: Julita Jakubowska - Dyrektor Banku Zachodniego WBK, Anna Błaż kierownik ds. operacyjnych Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Krośnie, Alicja Styś – Dyrektor Polskiego Biura Podróży, Marta Kozioł Sekretarz Zarządu PTTK Oddział w Krośnie, Tomasz Karczmarczyk - Metalzbyt Polska Sp. z o.o., Zofia Romańska - Biuro Usług Księgowych, Wiesław Mezglewski – Dyrektor Zarządzający WOMAR FOOD S. J.,
Jan Guzik – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie,
Barbara Gerlach – Firma Produkcyjno-Handlowa ,,GAWA”, Marcin Bondaronek - Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe ,,TRANS-SPED”, Ewa Wais – przedstawiciel Rady Rodziców ZSP Nr 1, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz reprezentanci uczniów Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika.

    Na wstępie wszystkich uczestników seminarium powitał Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika – Andrzej Gregorczyk. Po powitaniu gości głos zabrał Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, który przedstawił informacje o projekcie "Kształcenie zawodowe szansą rozwoju" prowadzonym przez Gminę Miasto Krosno. W dalszej części Dyrektor szkoły Andrzej Gregorczyk odniósł się do realizacji projektu w ZSP Nr 1 w kontekście współpracy szkoły z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a po wystąpieniu Dyrektora Szkoły uczennica Agata Sitar z kl. II technik obsługi turystycznej wypowiedziała się na temat korzyści wynikających z udziału w kursie języka angielskiego.

Informacje na temat lokalnego rynku pracy przedstawił Pan Jacek Głód przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie. Po tych wystąpieniach ogłoszono przerwę kawową.

Po przerwie Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski zabrał głos przedstawiając m.in. zamierzenia reformy oświatowej w zakresie szkolnictwa zawodowego natomiast przedstawiciele pracodawców wypowiedzieli się na temat oczekiwań związanych z kwalifikacjami zatrudnianych pracowników w kontekście absolwentów Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Głos zabrała Pani Anna Błaż – kierownik ds. operacyjnych Podkarpackiego Banku Spółdzielczego oraz Pani Alicja Styś – Dyrektor Polskiego Biura Podróży Krosno sp. z o.o.

    Na temat realizacji kursów w ramach projektu ,,Kształcenie zawodowe szansą rozwoju” wypowiedziała się Pani Zofia Romańska – zatrudniona przez Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Krośnie do prowadzenia kursu komputerowego wspomagania firmy, oraz kursu kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy. Po wystąpieniu gości i krótkiej dyskusji Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Pan Bronisław Baran podziękował wszystkim uczestnikom za udział w seminarium, a w szczególności przedstawicielom pracodawców, bez których nie byłoby możliwości kształcenia zawodowego uczniów zachęcając jednocześnie do dalszej współpracy.

    Po zakończeniu seminarium wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk