Stypendium "dla uczniów szczególnie uzdolnionych ..." z województwa podkarpackiego otrzymały dwie uczennice z naszej szkoły: Katarzyna Skubel z kl. 1 TEa i Joanna Szczęsna z kl. 4 TEb. Działania stypendystek wspierają opiekunowie p. S. Bieda i p. A. Zając.Wsparcie stypendialne przyznane zostało na okres styczeń-sierpień 2008 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 poddziałanie 9.1.3 Pomoc stypendialana dla uczniów szczególnie uzdolnionych i finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa. W Polsce jest to projekt pilotażowy a prowadzi go Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Celem wsparcia stypendialnego jest umożliwienie rozwoju uzdolnień uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zamieszkujących gminy wiejskie, wiejsko-miejskie oraz miasta do 25 tys. mieszkańców z terenu województwa podkarpackiego. Wsparcie przeznaczone jest przede wszystkim dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Poza wysoką średnią ocen istotną rolę w przyznaniu stypendium odgrywa aktywny udział oraz znaczące osiągnięcia w konkursach matematyczno-przyrodniczych i technicznych.

Wpłynęło prawie 700 wniosków z terenu województwa podkarpackiego, z których komisja wybrała 40 stypendystów z gimnazjów i 60 ze szkół ponadgimnazjalnych (w tym dwie nasze uczennice). WUP planuje kontynuację takiej formy wsparcia stypendialnego od września 2008r.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk