18 listopada w w naszej szkole odbyła się druga edycja SzczepaniConu - konwentu poświęconego tematyce science - fiction i fantasy.

W ramach przygotowań do konwentu przygotowano plakaty promujące imprezę oraz zaproszenia, które wraz z plakatami zostały rozesłane do okolicznych gimnazjów. Autorką plakatu oraz zaproszeń była Pani Elżbieta Brynecka. Nagrano również dwa filmy promujące całe wydarzenie. Pierwszy z nich nagrano przy pomocy i współudziale telewizji Obiektyw, drugi nagrano z pomocą uczniów w naszej szkole. Pierwszy z tych filmów pojawiał się cyklicznie przez prawie 3 tygodnie w telewizji Obiektyw. Oba filmy są również dostępne w Internecie na kanale Youtube: www.youtube.com/watch?v=1ROz6yZYc8c&feature=youtu.be oraz www.youtube.com/watch?v=3ZKoeXM8yaM&t=33s W ramach akcji promocyjnej udzielono również wywiadu dla radia RMF MAXXX, wywiad ten również był emitowany na antenie radia. Nawiązano także współpracę ze sponsorami: księgarnią Nova, Panem Zbigniewem Oprządkiem, właścicielem antykwariatu w Krośnie, sklepem Empik oraz pizzerią Alcatraz. Dzięki sponsorom udało się zebrać nagrody o łącznej wartości ponad 2000 złotych, wszystkie te nagrody zostały wręczone podczas konwentu. Patronami medialnymi wydarzenia była Telewizja Obiektyw oraz portale KrosnoCity oraz terazKrosno. W wydarzeniu, oprócz uczniów naszej szkoły, wzięło udział około 200 gimnazjalistów.
Całość imprezy była podzielona na kilka sal: w najmniejszej urządzono pokój gier retro, gdzie można było pograć na konsolach sprzed dwudziestu lat a także podziwiać możliwości Virtual Reality. Organizatorem tego wydarzenia była Retro Strefa.  W drugim pokoju gier można buło zagrać w gry planszowe, zorganizowano tutaj ponad 80 stanowisk do gier, organizator: Blueberrypuddingcake. Oba pokoje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i były wręcz oblegane przez uczniów. W sali gimnastycznej odbyły się dwie prelekcje na temat Gwiezdnych Wojen - organizator: Legion 501. Przedstawiono ciekawostki dotyczące produkcji kostiumów, historię Legionu oraz ich akcje charytatywne. Po prelekcjach była możliwość zrobienia sobie zdjęć z postaciami przebranymi w kostiumy z filmu. W obu prelekcjach wzięło razem udział około 300 uczniów. W jednej z sal lekcyjnych odbyła się seria prezentacji na tematy: świat seriali telewizyjnych, paradoksy podróży w czasie, świat orków, wykład o Vladzie Palowniku oraz uniwersum DC i Marvell. Prelegentami byli: Piotr Dymiński, Szymon Baran, Antoni Łętkowski, krośnieński klub fantastyki Elizjum, Gabriela Kościelniak oraz Krystian Dziok i Damian Nowak - uczniowie naszej szkoły. Na każdej prelekcji obecnych było ponad 100 osób.
Impreza była bardzo dobrze przyjęta przez zaproszonych gości.
Organizatorami i opiekunami byli:
- nauczyciele: p. Elżbieta Marczuk oraz p. Tomasz Celej
- uczniowie: Krystian Dziok i Damian Nowak z kl. 3a LO