12 listopada br. w Przeworsku odbyły się warsztaty instrumentalne i spotkanie twórcze – w ramach projektu „Podkarpackie Szkoły Tradycji”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły, przede wszystkim z licealnych klas artystycznych (pierwszej, drugiej i trzeciej) oraz z klasy czwartej technikum odzieżowego.

Warsztaty instrumentalne, prowadzone przez wybitnego skrzypka Witolda Brodę (z zespołu Kapela Brodów) oraz znakomitego klarnecistę, Jana Krztonia (członka legendarnej Kapeli Sowów), przeznaczone były dla młodego pokolenia podkarpackich skrzypcistów i klarnecistów. Spotkanie twórcze z kolei dotyczyło śpiewów tradycyjnych regionu przeworskiego. Artystki ze „Szczepanika” zaprezentowały się – i na warsztatach, i na spotkaniu – z jak najlepszej strony.

Fragment warsztatów: unikatowy oberek „W Betlejem przy drodze” w interpretacji muzykantów i śpiewaków.

W warsztatach wzięły udział: Paulina Wasylik z I B LO, Magdalena Gładysiewicz i Aleksandra Śnieżek z II B LO, Magdalena Mazur z III B LO oraz Paulina Puchyrska z IV TT pod opieką p. Bartosza Gałązki.

Dziękujemy p. Markowi Rosenbaigerowi za bezpieczną podróż.

Projekt „Podkarpackie Szkoły Tradycji” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Muzyka Dawna w Jarosławiu”, a nasza szkoła jest partnerem tego projektu.