10 listopada 2016r. w murach sali gimnastycznej naszej szkoły rozegrane zostały eliminacje powiatowe w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 10 szkół reprezentujących drużyny męskie i 8 zespołów żeńskich. Naszą szkołę reprezentowali Bartłomiej Englot , Filip Kociuba oraz jako rezerwa Mateusz Mulka, w kategorii dziewcząt rywalizowały Patrycja Jucha, Katarzyna Kuliga oraz rezerwa Ewelina Kubas. Poziom wszystkich spotkań był wysoki i wyrównany. W męskiej rywalizacji do finału awansowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 oraz Miejski Zespół Szkół Nr 5. Laur zwycięstwa zdobyła Dryżyna z „Elektryka”, pokonując drużynę z „Naftówki”- drugie miejsce premiowane awansem, drużynę z MZS Nr 5, która ostatecznie zajęła 3 miejsce i drużynę naszych chłopców, którzy uplasowali się na 4 miejscu.

Dziewczęta ze „Szczepanika” nie były tak gościnne i w finale pokonały wszystkie drużyny, które dotarły do tego etapu rozgrywek i zajęły 1 miejsce. Drugie miejsce przypadło drużynie z I LO z Krosna, miejsce 3 zajęła ekipa dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 – „Elektryk” oraz miejsce 4 drużyna z ZSKU Krosno. Awans uzyskały podobnie jak w męskiej rywalizacji dwie drużyny – ZSP Nr1 i I LO. Nad całością rozgrywek pieczę sprawował sędzia główny zawodów pan Jakub Kordyś, organizacją zajęli się pan Rafał Kustroń i Dariusz Niepokój.

Gratulujemy zwycięskim drużynom i oczekujemy dalszych sukcesów.