Zapraszamy na II warsztaty fantastyki

Program warsztatów:

PRELEKCJE:

•  ŚWIAT ORKÓW - GODZ. 900- PRELEGENT: SZYMON BARAN

Charakteryzacja w poszczególnych uniwersach, ich wygląd, zachowanie, przybliżenie słynnych przedstawicieli rasy.

•  PARADOKSY PODRÓŻY W CZASIE - GODZ. 1000- PRELEGENT: PIOTR DYMIŃSKI

Paradoksy podróży w czasie na podstawie przykładów science fiction.

•  SERIALVERSUM - GODZ. 1100- PRELEGENT: ANTONI ŁĘTKOWSKI

Przegląd różnych seriali, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Prelekcja zawiera zerowe stężenie „Gry o Tron”.

•  VLAD PALOWNIK - GODZ. 1200- PRELEGENT: GABRIELA KOŚCIELNIAK

Od Vlada Palownika III do gotyckiej postaci hrabiego Drakuli. Dlaczego wołoski władca został okrzyknięty najkrwawszym włodarzem w historii? Czy legenda o tajemniczym zbiegu to prawda? Co z tym wszystkim ma wspólnego Krwawa hrabina Batory? Oraz czym różni się wiktoriański obraz wampira od współczesnego krwiopijcy. Odpowiedź na te pytania znajdziecie w prelekcji.

•  UNIWERSUM DC - GODZ. 1300- PRELEGENCI: KRYSTIAN DZIOK, DAMIAN NOWAK

Przedstawienie najciekawszych postaci, drużyn, które będą porównywane na przestrzeni filmowej, serialowej i komiksowej.

•  UNIWERSUM MARVELA - GODZ. 1400- PRELEGENCI: KRYSTIAN DZIOK, DAMIAN NOWAK

Przedstawienie uniwersum Marvela, analiza postaci i porównywanie na przestrzeni filmowej, serialowej i komiksowej.
    W trakcie prelekcji będą konkursy, w których można zdobyć ciekawe nagrody.

•  LEGION 501 - GODZ. 1000 ORAZ 1200

Przedstawienie informacji czym zajmuje się Legion 501, ich akcje charytatywne, ciekawostki dotyczące kostiumów i ich produkcji, ciekawostki związane z tematyką Gwiezdnych Wojen. Po prelekcji będzie konkurs wiedzy o Gwiezdnych Wojnach oraz możliwość zrobienia zdjęć z postaciami.

DODATKOWO:

•  GAMES ROOM - miejsce, gdzie będzie można pograć w gry planszowe w każdym zakresie tematycznym
  •  RETRO STREFA - miejsce, gdzie będzie można pograć na starszych konsolach: Commodore 64 i Pegasus, pobawić się VR oraz zagrać w Pokémon.

Film promocyjny

Drugi film promocyjny