W dniu 19.10.2016r uczniowie klasy III LOa wraz z opiekunem Panią Elżbietą Marczuk wzięli udział w spotkaniu z radcą prawnym. Tematem spotkania był: "Status prawny młodego człowieka. Odpowiedzialność cywilna".
W ramach współpracy z WSPiA w obecnym roku szkolnym młodzież brała też udział w:
- symulowanej rozprawie sądowej z zakresu prawa cywilnego przygotowanej przez studentów Prawa WSPiA,
- zajęciach ze studentami z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii pod opieką wykładowców WSPiA mgra Arkadiusza Szajny oraz mgra Andrzeja Bodziocha. Uczniowie poznali zagadnienia związane z zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych, dowiedzieli się, jak zabezpiecza się ślady daktyloskopijne, traseologiczne, mechanoskopijne, biologiczne, osmologiczne oraz mikroślady.
Spotkanie i pozostałe zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów z klasy o profilu humanistyczno-prawniczym na temat prawa cywilnego.