Po raz szósty zapraszamy do udziału w Konkursie europejskim "Spotkanie z Europą Wschodnią".

Uczestnicy konkursu: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego

Wybierz jedno z zadań konkursowych i projekt:

1. Rumak bez jeźdźca-obraz, ilustracja, zdjęcie konia w wybranej przez Ciebie epoce w sztuce (nowoczesne media również mile widziane)

2. Cofnij, przewiń! Twoje zdjęcie rodzinne, historia Twojego przodka.

3. W starym polu-opowiadanie, nowela, pamiętnik, powieść graficzna, japońska odmiana komiksu/manga/, powieść, sztuka teatralna, słuchowisko albo scenariusz filmowy.

4. Cmentarze opowiadają historie-zdjęcia, historia cmentarza.

5. Marie Curie-europejska emigrantka- jej pamiętnik, Twój pamiętnik, porównanie

Udział w konkursie bezpłatny.

Prace konkursowe można przygotować indywidualnie, w parach lub małych grupach.

Nagrody: główna - tygodniowy pobyt w Münster  z opiekunem,  wyróżnienie m.in. 100 Euro

Wystarczy zdobyć  wyróżnienie, by informację o konkursie można było wpisać na świadectwo maturalne.

Termin oddania prac konkursowych: do12 stycznia 2017

Wszelkie informacje u nauczycieli j.niemieckiego i na stronie internetowej: www.schuelerwettbewerb.eu