Uczniowie klasy IV TT/TO i kl. IV TEA w dniach 20 - 21 października wzięli udział w dwudniowej wycieczce.
Pierwszego dnia na szlaku papieskim zwiedzili w Wadowicach Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz skosztowali słynną "papieska kremówkę". Następnie udaliśmy się do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz Birkenau, gdzie życie straciło ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Wizyta z przewodnikiem pozwoliła lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.
O 21.00 byliśmy na Jasnej Górze i wzięliśmy czynny udział w Apelu Jasnogórskim.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy Mszą Św. w intencji tegorocznych maturzystów o pomyślność na maturze. Zwiedziliśmy Skarbiec, Bastion Św. Rocha, Arsenał i Golgotę Jasnogórską z naszym przewodnikiem p.M. Gancarzem. Następnym punktem wycieczki miał być jeden z największych zamków na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej - Ogrodzieniec ze względów atmosferycznych nie udało się Nam go zobaczyć.

Opiekunowie wycieczki: Marek Gancarz, Angelika Majkut, Andrzej Rosenbaiger