15 czerwca 2016 roku uczniowie klas pierwszych brali udział w apelu z okazji Dnia Patrona Szkoły. Na początku laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Szczepaniku otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zaprezentowano wiersze o „polskim Edisonie”, napisane przez młodzież naszej szkoły, a także  zaśpiewano piosenkę o Janie Szczepaniku pt. „Kto to polski był Edison”. W ramach tego święta uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Janem Szczepanikiem i  Szczepanikową, ubranych w stroje z epoki przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie obejrzeli także reportaż filmowy „Moje zasłyszane… o Janie Szczepaniku”, nakręcony w ubiegłym roku przez uczniów naszej szkoły oraz film dokumentalny pt. „Galicyjski Geniusz”.

oprac. B. Kopczyk