W dniu 16 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyły się „Warsztaty rękodzieła artystycznego i stylizacji ubioru”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie gimnazjum, a w szczególności kandydaci zainteresowani dalszym  kształceniem w szkole odzieżowej w nowym zawodzie jakim jest  technik przemysłu mody.
Zaproszeni gimnazjaliści pracowali w dwóch równoległych grupach:

• rękodzieła artystycznego prowadzonej przez  Martę Bożek – Pocenty, w której uczestnicy, pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego oraz uczennic starszych klas w roli asystentek projektowali i wykonywali biżuterię z tkaniny i węzłów makramy.
  • stylizacji ubioru  prowadzonej przez Teresę Belcik, w której uczniowie pod kierunkiem nauczyciela i uczennic asystentek przygotowywali tematyczne stylizacje ubioru.

Podczas warsztatów  każdy z uczestników miał możliwość samodzielnego zaprojektowania i wykonania biżuterii oraz zaaranżowania kilku stylizacji według własnego pomysłu.Kolejna edycja „Warsztatów rękodzieła artystycznego i stylizacji ubioru”  dla gimnazjalistów jest zaplanowana w przyszłym roku.

link do strony Technikum Przemysłu Mody

Zapraszamy!