Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Im. Jana Szczepanika w Krośnie wziął udział w „Ogólnopolskim konkursie na najlepsze praktyki szkół zawodowych w zakresie zapewnienia jakości kształcenia”, organizowanym prze Fundację „Fundusz Współpracy” w Warszawie lidera projektu „Europejskie rozwiązania w zapewnieniu jakości- ESQA”.
W dniu 3 czerwca br. nasza szkoła znalazła się w finale, tym samym otrzymała tytuł: „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. W uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się w tym dniu w Warszawie wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły: kierownik Kształcenia Zawodowego Stanisław Kijowski, nauczycielki: Teresa Belcik oraz Wiesława Szwast. Na Galę Finałową zaproszona również została Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna- Pani Grażyna Gregorczyk.