10-LECIE KABARETU SSOK

W czerwcu 2006r. w krośnieńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika odbył się pierwszy występ Kabaretu SSOK. Od samego początku był to kabaret literacki, czyli, mogłoby się wydawać, już niemodny, a z pewnością inny od większości współczesnych kabaretów. Od początku był to także kabaret autorski, bo niemal wszystkie skecze i piosenki były pisane przez członków zespołu, inspirowanych twórczością swoich Mistrzów: Boya, Gałczyńskiego, Starszych Panów, Monty Pythona i Kabaretu Potem.

3 czerwca 2016r. na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza SSOK uroczyście świętował 10-lecie swojego istnienia. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała zarówno premierowe, jak i dobrze znane utwory zespołu, prezentowane i przez obecnych, i przez dawnych członków kabaretu – absolwentów szkoły. Można było zobaczyć i usłyszeć fragmenty spektakli nagradzanych na wojewódzkich i krośnieńskich przeglądach; w swojej historii SSOK osiągał znaczące sukcesy, m. in. otrzymał trzy Złote, Srebrną i dwie Brązowe Beczki Śmiechu w wojewódzkich edycjach Przeglądów Sztuki Rozrywkowej w Lubaczowie, wygrał III Potyczki Kabaretowe w Dębicy, zdobył szereg nagród i wyróżnień na Młodzieżowych Wieczorach Rozrywkowych „Blaga”.

Główną część jubileuszowego spektaklu stanowiły SSOKOWE wersje podkarpackich legend, stworzone w ramach projektu „Kulthurra!”, realizowanego w bieżącym roku szkolnym, koordynowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spektaklowi towarzyszyła wystawa uczniowskich komiksów osnutych na motywach tych legend.

Piosenek z występu można posłuchać tutaj:

Galeria zdjęć i filmik: