„Dobrych Dni” dla Szczepanika ciąg dalszy!. 2 czerwca drużyna dziewcząt ze Szczepanika – Katarzyna Kuliga z klasy 1 LO e, Patrycja Jucha z klasy 2 LO d oraz Wiktoria Stasz z klasy 3 LO d wraz z opiekunem p. Dariuszem Niepokojem wyjechała na finał ogólnopolskiej Licealiady w Tenisie Stołowym do Łodzi. Zawody rozgrywane były w dniach 3-4 czerwca 2016r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1.

Z ogromną dumą i satysfakcją pragniemy poinformować, iż drużyna dziewcząt osiągnęła wspaniały wynik, plasując się na drugim miejscu i zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w drużynowych mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych. Jest to najlepszy wynik w historii osiągnięć sportowych, jakie szkoła odnosiła w przeszłości. Dziewczęta zasłużyły na wielkie słowa uznania, ich determinacja, chęć sportowej rywalizacji, nieustająca koncentracja wpłynęły znacząco na wynik. Od pierwszej potyczki z XII LO ze Szczecina mecze były rozgrywane na bardzo wysokim poziomie sportowym z domieszką dużego stresu. Do końca każdego seta wynik meczu był sprawą otwartą. Ostatecznie dziewczęta zwycięzyły 3-1. Drugie spotkanie dało możliwość złapania oddechu, drużyna ZS z Kostrzynia n. Odrą była łatwiejszym przeciwnikiem i udało się ją pokonać 3-0. W rywalizacji grupowej mieliśmy jeszcze jednego trudnego przeciwnika tj. I LO z Piotrkowa Trybunalskiego. Drużyna ta była bardzo mocna. Rywalizację z tą ekipą rozpoczęliśmy drugiego dnia. Tu zwyciężyliśmy przede wszytkim spokojem, opanowaniem, nie zjadły nas nerwy – to one w rankingu miały wyższe miejsce i to one były faworytem. Jednak to Kaśka i Patrycja udowodniły, że nie ma faworytów, których nie da się pokonać, jest za to wola walki i chęć zwycięstwa. Wynik to 3-2 dla Szczepanika i to my weszliśmy z 1 miejsca z naszej grupy do czwórki finalistów. Na nas już oczekiwała dryżyna z ZSO Węgorzewo. Poziom sportowy tego meczu i wyniki był dla nas największym osiągnięciem. Dziewczęta po bardzo wyczerpującym spotkaniu zwyciężyły 3-2, zdobywając upragnione miejsce w finale. Nie łapiąc drugiego oddechu rozpoczęły potyczkę z XXXII LO w Łodzi, czyli gospodarzami turnieju. Musimy oddać gospodarzom, że ich drużyna była poza konkursem. Zmęczone dziewczyny zostały pokonane 3-0 i to właśnie Łódź została mistrzem Polski. Niemniej jednak Katarzynie i Patrycji należą się wielkie słowa uznania za takie osiągnięcie.
Kaśka, Patrycja, Wiktoria – Brawo, Brawo, Brawo!