W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie „KRE­ATOR MODY” adresowanym do gimnazjalistów. W VI edycji konkursu pod hasłem:

„Moda młodzieżowa inspirowana kolorami tęczy”

swoje prace, łącznie w kategoriach: dodatek do odzieży i projekt ubioru, przedstawiło 90 autorów, co wskazuje na duże i wciąż rosnące zainteresowanie konkursem i tematyką mody młodzieżowej wśród uczniów gimnazjum.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz ze swoimi meryto­rycznymi opiekunami.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z możliwościami dalszego rozwijania swoich pasji na kierunkach kształcenia realizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im Jana Szcze­panika w Krośnie jak i zwiedzić w bibliotece szkolnej wystawy prezentujące nagrodzone i wyróż­nione w konkursie prace.

Ponadto uczestnicy spotkania mogli obejrzeć pokaz mody, na którym swoje kolekcje zaprezento­wały: Paulina Puchyrska i Justyna Jastrzębska uczennice Technikum Odzieżowego, a chętni wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac odebrali nagrody i gratulacje z rąk Prezyden­ta Miasta Krosna Bronisława Barana, który w bieżącym roku szkolnym objął konkurs Kreatora Mody honorowym patronatem oraz dyrektora szkoły mgr Andrzeja Gregorczyka.

ling do galerii

link do strony Technikum Przemysłu Mody