W dniach 14-15.04.2016 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Młodych projektantów „Modna Linia” w Słowacji  (PRESOV).
Uczennica III klasy Technikum Odzieżowego Paulina Puchyrska zaprojektowała i uszyła dwie kolekcje ubiorów  „Awangarda Królewska” i „Komiksowy Zawrót Głowy”.

Kolekcje te prezentowały uczennice: Marcelina Basamania I TO, Izabela Głudek I Lo „C’ , Diana Woreczek II TE, Angelika Hedesz III TT  i  Kamila Kielar III TO.
Podczas konkursu zaprezentowano 115 kolekcji ze Słowacji, Czech, Ukrainy i Polski. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a nasze modelki piękne prezentowały stroje.
Młodzież która uczestniczyła w tej imprezie kulturalnej mogła czerpać inspiracje do tworzenia własnych kolekcji.
Puchar i dyplom dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Krośnie odebrał Dyrektor szkoły mgr. Andrzej Gregorczyk.

link do strony Technikum Przemysłu Mody

Link do galerii

Opiekunowie : Teresa Belcik, Wiesława Szwast.