W ramach projektu „Przedsiębiorczość w praktyce” finansowanego przez NBP z programu edukacji ekonomicznej, uczniowie z 25 szkół ponadgimnazjalnych, od września 2015 do marca 2016, brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z ZUS, IS, WUP i NBP realizując praktyczne zadania konkursowe. Projekt odbywał się pod patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Uczestnikami projektu byli uczniowie, którzy pracowali w trzyosobowych zespołach rozwiązując zadania z poszczególnych modułów. Łącznie w projekcie uczestniczyło 83 zespoły (w tym 6 zespołów z ZSP NR 1). Do finału „Gali Przedsiębiorczości” zakwalifikowało się 6 najlepszych. Najlepszy zespół z naszej szkoły w składzie: Ewelina Borek, Klaudia Wolan, z kl. II TE. 19.04.2016 r. uczestniczył w finałowej gali w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie reprezentując naszą szkołę.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w projekcie otrzymali Certyfikaty za udział w konkursie " Przedsiębiorczość w praktyce".

Koordynatorem projektu w szkole: Angelika Majkut