W dniu 7 kwietnia 2016 w hali sportowej przy ulicy Legionów rozegrany został półfinał wojewódzkiej licealiady w koszykówce dziewcząt. Do turnieju przystąpiły drużyny, które awansowały z zawodów rejonowych: ZS Iwonicz, ZSO Brzozów, LO Lesko oraz ZSP Nr 1 Krosno w roli organizatora. Rozegrane zostały cztery spotkania, które wyłonić miały finalistę wojewódzkiego.

Reprezentacja Szczepanika wygrywając swoje mecze, po raz pierwszy w historii szkoły awansowała do pierwszej czwórki najlepszych drużyn województwa podkarpackiego w koszykówce żeńskiej. Zespół z Leska zajmując drugie miejsce będzie miał prawo grania w turnieju barażowym. Trzecie miejsce zdobył ZSO Brzozów, czwarte zaś ZS Iwonicz.

Oto wyniki poszczególnych spotkań:
ZSP Nr 1 Krosno – ZSO Brzozów 20 – 16
ZS Iwonicz – LO Lesko     25 – 27
ZS Iwonicz – ZSO Brzozów 21 – 34
ZSP Nr1 Krosno – LO Lesko 36 – 21

Awans wywalczyły: Klaudia Florek, Joanna Zgłobicka, Daria Frączek, Sandra Gonet, Patrycja Kozioł, Agnieszka Niezgoda, Beata Adamczak, Klaudia Pelc, Gabriela Boroń.
Finał wojewódzki odbędzie się 25.04.2016 w Stalowej Woli. Czekamy na dalsze sukcesy naszych koszykarek. Trzymajcie kciuki! Smile
Funkcję organizatora i trenera sprawował Paweł Guzik.