W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji konkursu dla gimnazjalistów pod hasłem „KREATOR MODY”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była:
„Moda młodzieżowa inspirowana kolorami tęczy”
W konkursie, wzięło udział wielu gimnazjalistów z klas I-III. Zgodnie z regulaminem do konkursu przedstawiono gotowe wyroby dodatków do odzieży i prace plastyczne projektów ubiorów.
Celem konkursu było umożliwienie młodym utalentowanym ludziom rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności w kierunku stylizacji i kreowania mody.
Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących uczniów:
Kategoria: Dodatek do odzieży
I miejsce:
KAMILA WITKOŚ
Szkoła: Gimnazjum Nr 5 Krosno
Opiekun: Magdalena Machnik
II miejsce
KATARZYNA SURMACZ
Szkoła: MZS Nr 3 Krosno
Opiekun: Monika Hejnar - Litwin
III miejsce:
DOROTA URBANEK
Szkoła: ZS w Odrzykoniu
Opiekun: Dorota Hedesz
Kategoria: Projekt ubioru
I miejsce: Mariola Gancarz kl. III b
Szkoła: Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie Gimnazjum Nr 2, ul. Magurów 1
Opiekun p. Ewa Węgrzyn
II miejsce:II miejsce Weronika Sterkowiec. kl. III a
Szkoła: Gimnazjum w Jedliczu, ul. Tokarskich 5
Opiekun p. Irena Pikul
III miejsce: Katarzyna Surmacz. kl. III c
Gimnazjum Nr 3 w Krośnie im. Polskich Olimpijczyków, ul. Wojska Polskiego 45
Opiekun p. Monika Hejnar - Litwin
III miejsce: Joanna Ścibor kl. III
Gimnazjum im. Orląt Lwowskich, Wiśniowa 76 a
Opiekun p. Dorota Magryś
WYRÓŻNIENIA:
DODATEK DO ODZIEŻY:
- Emilia Gackowska
szkoła: MZS Nr4 w Krośnie
opiekun: Urszula Janowska
- Brygida Wierdak
szkoła: ZSP w Łękach Dukielskich
opiekun: Magdalena Majchrzak
- Patryk Pietrzyk
szkoła: ZSP w Jedliczu
Opiekun: Irena Pikul
-Aleksandra Surmacz
Szkoła: MZS Nr3 w Krośnie
Opiekun: Monika Hejnar - Litwin
- Aleksandra Smalarz
Szkoła: ZSP w Tarnowcu
Opiekun: Alicja Grasela
- Weronika Nowotarska
Szkoła: Gimnazjum w Wiśniowej
Opiekun: Dorota Magryś
WYRÓŻNIENIA
PROJEKT UBIORU:
1. Kamila Kobak
Zespół Szkół w Komborni - Gimnazjum
Opiekun: p. Roman Pyzia
2. Marta Kilar
Zespół Szkół Publicznych w Sieniawie
Opiekun: p. Marta Cypcar
3. Weronika Krzywda
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie,
Opiekun: p. Lucyna Kocha
4. Faustyna Zając
Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Lubatowej
Opiekun: p. Ewa Staroń
5. Paulnia Łobaza
Gimnazjum w Oddziałami Integracyjnymi Nr 3, ul. Wojska Polskiego 45
Opiekun: p. Monika Hejnar - Litwin
6. Patryk Pietrzyk
Gimnazjum ZSP w Jedliczu
Opiekun: p. Irena Pikul
7. Sandra Gajda
Gimnazjum w Oddziałami Integracyjnymi Nr 3, ul. Wojska Polskiego 45
Opiekun: p. Monika Hejnar - Litwin
8. Katarzyna Kocur
Zespół Szkół w Jaszczwi
Opiekun: p. Elżbieta Brynecka
9. Marcelina Szołdra
Gimnazjum w Wiśniowej
im. Orląt Lwowskich
Opiekun Dorota Magryś
10. Martyna Polak
Zespół Szkól w Szebniach
Opiekun Wioletta Zygmunt
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. J. Szczepanika w Krośnie oraz nauczyciele prowadzący konkurs składają laureatom serdeczne gratulacje, życząc dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji w dziedzinie mody i stylizacji ubioru.
Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 27 kwietnia 2016 roku (środa) o godz. 12.30 w budynku szkoły przy ul. Podkarpackiej 16, na co autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz z opiekunami zostaną zaproszeni imiennymi zaproszeniami.
Link do strony Technikum Przemysłu Mody
Opracowała: Marta Bożek-Pocenty