10 marca 2016 r. grupa uczniów klasy III LOb z opiekunem M.Brożek-Klara wzięła udział w III Podkarpackim Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego organizowanym przez WSPiA w Rzeszowie.
W ramach tego święta uczniowie obejrzeli pokazy m.in. musztry paradnej, napadu na konwój z niebezpiecznym więźniem, zatrzymania przemytnika, szkolenia psa Służby Celnej w zakresie wykrywania wyrobów tytoniowych, film edukacyjny o historii działań Policji – Miednoje 1940
W tym dniu odbyło się również uroczyste zakończenie zajęć Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa – 10 uczniów klasy III LOb otrzymało dyplomy ukończenia PMAPiB