Zastanawialiście się kiedyś, co rzekłby Makbet, gdyby miał do dyspozycji telefon komórkowy albo internet?  Czy Romeo słałby do Julii setki  sms-ów, wyrażając ogrom uczuć wobec ukochanej? A może bohaterowie Szekspira korzystaliby z emotikonów? Zastanów się i weź udział w konkursie:

Wasze zadanie to:
a) Napisanie krótkiego sms-owego, dialogu lub czatu pomiędzy bohaterami Szekspira (oczywiście nie muszą pochodzić z jednej sztuki – przecież w dobie nowoczesnej komunikacji nic nie stoi na przeszkodzie, by Król Lear napisał do Hamleta), w którym szekspirowskie postacie komentują swój świat współcześnie.

b) Stworzenie komiksu, którego bohaterami będą szekspirowskie postacie (minimum trzy strony)

c) Przygotowanie plakatu filmowego do ekranizacji wybranej sztuki Szekspira (technika dowolna)

Jak zachowają się i co powiedzą klasyczni bohaterowie w dzisiejszym świecie?

Prace należy składać do nauczycieli polonistów. Konkurs trwa do 8 kwietnia 2016r.