W piątek, 11 grudnia 2015 w naszej szkole odbył się po raz drugi Dzień Języków Obcych. W tym roku został on zorganizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Uczestniczyło w nim około trzystu gimnazjalistów z dwudziestu pięciu szkół z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego wraz z nauczycielami języków obcych.

Tę wyjątkową imprezę rozpoczął Dyrektor Szkoły, pan Andrzej Gregorczyk, witając wszystkich gości.  Następnie uczestnicy obejrzeli i wysłuchali w języku angielskim prezentacji „Memories of School”,  przygotowanej przez Natalię Lenartowicz, absolwentkę Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika, a obecnie studentkę anglistyki krośnieńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Kolejnym punktem tego wielkiego wydarzenia były konkursy i zabawy językowe. Każdy uczestnik Dnia Języków Obcych brał udział w trzech konkursach, które zostały przygotowane zarówno przez nauczycieli języków obcych „Szczepanika”, jak i studentów Instytutu Humanistycznego  Zakładu  Filologii  Angielskiej  Państwowej  Wyższej  Szkoły  Zawodowej w Krośnie, pod opieką pani Agnieszki Habrat.
      W ramach Dnia Języków Obcych odbyło się dziesięć konkursów, m. in. konkursy leksykalne w języku angielskim: ‘PUN Contest’, przygotowany przez pana Jerzego Rapę ‘Taboo in English’, przygotowany przez panią Małgorzatę Hejnar, konkursy muzyczne: w języku niemieckim ‘Weihnachten’, przygotowany przez pana Zbigniewa Półchłopka i w języku angielskim ‘The Ear of Szczepanik’, przygotowany przez pana Tomasz Celeja. Gimnazjaliści rywalizowali również w quizie znajomości kultur krajów europejskich, przeprowadzonym przez panią Michalinę Ginalską, grach językowych z języka niemieckiego, przygotowanych przez panią Monikę Szczurek oraz grze terenowej ‘Poznaj naszą szkołę’, zorganizowanej przez panią Elżbietę Lenik. ‘Shadow Theatre’ (Teatr Cieni), przygotowany przez panią Elżbietę Kozielec stał się inspiracją do pisania mini-historyjek.
     W przerwach między konkursami uczestnicy próbowali swych sił w warsztatach tradycyjnych porywających tańców angielskich, irlandzkich i szkockich, które, pod czujnym okiem pani Danuty Kamińskiej, przygotowali studenci Państwowego pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie. Gimnazjaliści obejrzeli również wystawę pokonkursowych prac plastycznych inspirowanych filmem Grzegorza Jonkajtysa ‘Arka’. Wystawa została przygotowana przez panie Krystynę Kenar i Elżbietę Brynecką. Uczestnicy podziwiali również sprawność i profesjonalizm zespołu uczniów liceum o profilu mundurowym w pokazie ratownictwa medycznego. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał zespół nauczycieli języków obcych pod kierownictwem pani Moniki Leczek.
     Pełen atrakcji dzień zakończył się rozdaniem okolicznościowych dyplomów i nagród. Wśród wręczających nagrody, obok Dyrektora Szkoły, pana Andrzeja Gregorczyka, znalazł się również zastępca Prezydenta Miasta Krosna, pan Bronisław Baran. W uroczystości uczestniczył także przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna pan Jarosław Grześkow. Na zakończenie wszyscy goście i uczestniczy Dnia Języków Obcych  obejrzeli spektakl ‘SsoCovery czyli SSOK legendarny’ w wykonaniu szkolnego kabaretu SSOK, zdobywcy pierwszej nagrody XXI Przeglądu Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych ‘Blaga 2015’.
      Tegoroczny Dzień Języków Obcych możemy uznać za jak najbardziej udany, czego dowodem jest olbrzymia popularność imprezy, do uczestniczenia w której zgłasza się coraz więcej szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim gimnazjalistom oraz ich nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodzieży i organizację wyjazdy do ‘Szczepanika’. Podziękowania kierujemy również do dyrekcji naszej szkoły, pracowników administracji oraz wszystkich uczniów, biorących udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej imprezy.