9 grudnia 2015 r. klasa I LO a i II LO a o profilu prawniczym uczestniczyły w warsztatach laboratoryjnych Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Tematem zajęć była identyfikacja kryminalistyczna a prowadzącym prof. nadz. dr hab. Czesław P. Kłak.

W czasie zajęć w nowoczesnym laboratorium kryminalistycznym nasi uczniowie pod okiem fachowców poznali praktyczne aspekty pracy eksperta kryminalistyki. Udostępniono nam najnowocześniejsze urządzenia badawcze. Jest to taki sam sprzęt jak ten, na którym pracują np. policyjni eksperci kryminalistyki. Dyrektorem laboratorium jest prof. dr hab. Czesław P. Kłak, który jest jednocześnie kierownikiem Zakładu Kryminalistyki i Kryminologii. Uczniowie mogli sprawdzić jak działa wariograf, mikroskop stereoskopowy, walizki śledcze ogólnooględzinowe, urządzenia i materiały do zajęć z daktyloskopii. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach a na pamiątkę otrzymała odciski palców.