Dnia 1 listopada 2015 r. na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie wolontariusze Szczepanika – 41 osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem Andrzejem Gregorczykiem wzięła udział w kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich kwestujących oraz hojności osób odwiedzających groby swoich bliskich zmarłych zebrano kwotę 23 344,58 zł, w tym młodzież z ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zebrała  4 101,27 zł.

Środki zebrane w kweście zostaną przeznaczone na potrzeby „Kuchni dla Ubogich” oraz schroniska dla bezdomnych mężczyzn.

Zarząd Towarzystwa Pomocy im św. Brata Alberta wystosował podziękowanie dla Pana Dyrektora oraz całego Grona Pedagogicznego

za  bardzo liczny udział młodzieży w kweście, za wielkie serce młodych ludzi i otwartość na potrzeby ludzi ubogich i bezdomnych.