W środę 21.10.2015r odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych.  Po raz kolejny obiekty Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej gościły najlepszych biegaczy przełajowych w województwie. W 12 biegach rozgrywanych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady rywalizowało ok. 1000 biegaczy z 25 powiatów naszego województwa.

Po raz pierwszy odbyły się osobne biegi dla zawodników z licencjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wzięło w nich udział m.in. kilkunastu medalistów mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Walka trwała często do ostatnich metrów. Ale i w biegach amatorów (zawodników bez licencji PZLA) nie brakowało ambicji i waleczności.

Najważniejsze, że zawody odbyły się w całkiem przyzwoitych warunkach pogodowych (wbrew prognozom), na dobrze przygotowanych trasach i obyło się bez poważniejszych urazów i kontuzji. Na wszystkich czekał poczęstunek, a na najlepszych także dyplomy, medale i koszulki.

Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa uczniów, którzy zapewnili sobie prawo startu po wcześniejszych eliminacjach powiatowych. Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Płaziak zdobywając tytuł mistrza województwa w kategorii zawodników bez licencji.

W kategorii zawodników z licencjami PZLA dobre  miejsca zajęli Mateusz Markuszka (9) oraz Kamil Michalec (11). ZSP Nr 1 reprezentowały również dziewczyny, które wystartowały w kategorii zawodniczek bez licencji zajmując następujące lokaty: Patrycja Wojnar (9), Paulina Tomkiewicz (24), Natalia Kowalska (55).

Opiekunem reprezentacji szkolnej był pan Paweł Guzik.