5 listopada 2015 roku w czytelni szkolnej odbyły się warsztaty komiksowe dla uczniów przygotowujących komiksy o legendach Krosna w ramach programu "Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkole" organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zajęcia poprowadził Krzysztof Brynecki- pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie, rysownik, autor kilku publikacji komiksowych. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu artystycznym. Zadaniem uczniów jest stworzenie w formie komiksu uwspółcześnionej wersji wybranych legend z Krosna i okolic. Podczas warsztatów powstały scenariusze, szkice plansz, koncepcje postaci. Efekt ich pracy zostanie zaprezentowany w formie wystawy i publikacji podczas finału projektu PROJEKT LEGENDA, na który składa się również musical.

W ramach projektu odbyły się również warsztaty tworzenia logotypów przeprowadzone przez Elżbietę Brynecką, podczas których uczniowie przygotowali logo naszego projektu. Najlepszy projekt przygotowała Magdalena Gładysiewicz z klasy I LO b i jej logo będzie motywem przewodnim PROJEKTU LEGENDA.