Ucz się w Krośnie – pod takim hasłem odbyła się w dniu 26 października 2015r. w artKinie uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Krosna, tzw. stypendiów motywacyjnych.
Ucz się w „Szczepaniku” – tak możemy dodać po tym, gdy liczna, bo aż 13-osobowa grupa naszych uczniów otrzymała decyzje o przyznaniu stypendium w jednej z wielu kategorii.

 Najbardziej prestiżowe stypendium – „Semper in altum” otrzymali:
Patrycja Jucha z kl. IId LO – w kategorii sport

Stypendyści Stypendium „Semper in Altum" to pasjonaci w swojej dziedzinie (nauka, sport, osiągnięcia artystyczne), ale także uczniowie wyróżniający się podejściem do obowiązków szkolnych (co najmniej dobrą ocenę zachowania, średnią ocen nie niższą niż 4,0 ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych, oceny wyższe od dopuszczającej ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych, ocena celująca z jednego przedmiotu tematycznie związanego z kategorią stypendium; uczniowie, którzy nie opuścili bez usprawiedliwienia żadnych godzin lekcyjnych., a także wyróżniają się aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły lub społeczności lokalnej.


Wśród siedmiu uczniów krośnieńskich szkół wyróżnionych stypendium „Krośnieński Omnibus" znalazł się uczeń klasy III TE (w zawodzie ekonomista) - Bogdan Zaremba

Kandydat do stypendium pn. Krośnieński Omnibus musiał osiągnąć wybitne wyniki w nauce oraz spełniać pozostałe kryteria.:
• średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych nie niższą niż: 5,5 – w gimnazjum, 5,2 – w liceum ogólnokształcącym, 4,75 – w przypadku szkół kształcących w zawodach;

• średnia ocen z przedmiotów objętych egzaminem zewnętrznym, w tym realizowanych na poziomie rozszerzonym: 5,3 – w gimnazjum; 5,0 – w liceum ogólnokształcącym, 4,5 w szkołach zawodowych

• w szkołach zawodowych dodatkowo średnia ocen z przedmiotów zawodowych,

a ponadto otrzymać co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania, wykazać się szczególną aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły lub społeczności lokalnej, uczestniczyć w olimpiadach, konkursach, zawodach, turniejach na szczeblu ponadszkolnym i przynajmniej raz otrzymać nagrodę lub wyróżnienie oraz nie może opuścić bez usprawiedliwienia żadnych godzin lekcyjnych.


Liczną grupę stanowili uczniowie wyróżnieni „Stypendium Młodego Zawodowca" przyznanym z puli miejskiej przez Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Są to:

- Ewa Bajda z kl. III TE
- Marzena Balawajder z kl. III TH
- Małgorzata Frodyma  z kl. III TE
- Gabriela Gałuszka z kl. III TE

- Arleta Gierlicka z kl. IV TE
- Natalia Haduch z kl. IV TE
- Estera Jakubiec z kl. III TE
- Paulina Puchyrska z kl. III TO
- Klaudia Tynik z kl. IV TE

- Martyna Wacławik z kl. III TT
- Klaudia Wawrzkowicz z kl. IV TE

Uczniowie, którzy otrzymali dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Młodego Zawodowca, za ubiegły rok szkolny otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, legitymują się wysoką średnią z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, nie mieli godzin nieusprawiedliwionych, uzyskali na koniec roku szkolnego bardzo wysokie średnie (nie mniej niż 5,0) z przedmiotów zawodowych i obowiązkowych praktyk. Ponadto zdali obowiązujące egzaminy zewnętrzne, w tym egzaminy z kwalifikacji zawodowych powyżej średnich wojewódzkich i krajowych.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości wszyscy stypendyści oraz zaproszeni goście wzięli udział w projekcji filmu „4. piętro”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Życzymy powtórzenia osiągnięcia w następnym roku szkolnym!

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk