W dniu 22 października 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie zostały przeprowadzone Szkolne Prawybory Parlamentarne 2015.
W Komisji Wyborczej od godziny 9.00 do 13.00  pracowali: Marlena Markowicz z II LO c, Kinga Münzberger z II LO c oraz Bartek Kreimas z II LO a pod opieką p. Anety Rosenbaiger i p. Magdaleny Wydry.
W głosowaniu wzięło udział 242 uczniów. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborcze:

Zgłoszone Komitety Wyborcze:

14

10. Komitet Wyborców Zbigniewa Stonogi

14

11. Komitet Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże"

5

głosów nieważnych było

9

Wszystkim głosującym bardzo dziękujemy a jednocześnie chcemy podkreślić, że najwyższą frekwencją wyborczą wykazała się klasa
II TE A.