W środę 7 października 2015r. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie odbył się jeden z epizodów Ćwiczeń Służb Ratowniczych „Krosno 2015”. Głównym celem tego ćwiczenia było doskonalenie współdziałania różnych podmiotów ratowniczych na wypadek zdarzenia z dużą liczbą poszkodowanych (tzw. wypadku masowego). Na płycie lotniska upozorowano katastrofę lotniczą z kilkunastoma osobami rannymi. Pozoracja była bardzo realistyczna, osoby biorące w niej udział miały spreparowane rany, złamania kończyn i amputacje. W trudne role rannych i denatów wcielili się uczniowie klas pożarniczych II  i III  z V LO przy ZSP Nr 1, którzy zostali ucharakteryzowani przez koleżanki i kolegów z VI LO w Krośnie o kierunku ratowniczo – obronnym. Pozoracja została wysoko oceniona przez obserwatorów i rozjemców ćwiczeń. Działania ratowników polegały na ewakuacji ofiar wypadku i przeprowadzeniu ich segregacji (triage), ugaszeniu płonącej maszyny, ustawieniu punktu medycznego oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Wszyscy uczniowie klas pożarniczych mieli możliwość obserwowania z bliska prowadzonych działań.

Link do galerii z ćwiczeń