12 czerwca 2015roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu uczennica klasy II LOd Joanna Okińczyc przedstawiła uczniom prezentację dotyczącą życia oraz działalności Jana Szczepanika przygotowaną przez p. Annę Zając. Następnie uczennica klasy II LOb Kinga Najba zaprezentowała uczniom wiersze o „polskim Edisonie”, napisane przez młodzież naszej szkoły, a także  zaśpiewano piosenkę o Janie Szczepaniku pt. „Kto to polski był Edison” przy gitarowym akompaniamencie Aleksandry Mierosławskiej z I LOb. W ramach tego święta uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Janem Szczepanikiem (w tej roli Marcin Łukaszewski z II LOb) i  Szczepanikową (czyli Gabrielą Witka, ubranych w stroje z epoki przełomu XIX i XX wieku.

Uczniowie obejrzeli także film pt. „Galicyjski Geniusz” oraz reportaż filmowy „Moje zasłyszane… o Janie Szczepaniku”, nakręcony w Krośnie przez Mateusza Wierdaka i zmontowany przez Patrycję Bober pod opieką p. Bogusławy Kopczyk.

Tego dnia laureaci konkursu „Wiedzy o Janie Szczepaniku” otrzymali dyplomy nagrody rzeczowe od organizatorów p. Bogusławy Kopczyk i p. Anny Zając. Wszyscy zgromadzeni uczniowie bardzo mile wspominają obchody Dnia Patrona. Zobacz zdjęcia.

Obchody Dnia Patrona przygotowała p. Bogusława Kopczyk