W dniu 10 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyły się „Warsztaty Rękodzieła Artystycznego i Stylizacji”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie gimnazjum, a w szczególności kandydaci zainteresowani dalszym  kontynuowaniem nauki w Technikum Odzieżowym. Ponadto  w zajęciach wzięły udział uczennice II i III klasy Technikum Odzieżowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie pełniąc rolę asystentek nauczycieli prowadzących.

Zaproszeni gimnazjaliści pracowali w dwóch równoległych grupach:
- rękodzieła artystycznego prowadzonej przez  Martę Bożek – Pocenty, w której uczestnicy, pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego oraz uczennic asystentek z klasy II TO, poznawali podstawowe  węzły w technice makramy, a następnie z ich zastosowaniem wykonywali samodzielnie projektowane bransoletki.

- stylizacji ubioru  prowadzonej przez Teresę Belcik, w której uczniowie pod kierunkiem nauczyciela i uczennic asystentek z klasy III TO  przygotowywali tematyczne stylizacje ubioru.
Warsztaty były  realizowane w dwóch równoległych grupach, dzięki czemu  każdy z uczestników miał możliwość samodzielnego zaprojektowania i wykonania biżuterii oraz przygotowania kilku stylizacji według własnego pomysłu na zadany temat.

Dodatkową atrakcją tegorocznych zajęć były nagrody w postaci spódnic, które dla wyłonionych w losowaniu uczestniczek warsztatów zostały uszyte na miarę, przez uczennice asystentki z TO, podczas trwania warsztatów.

Link do galerii

Kolejna edycja „Warsztatów Rękodzieła Artystycznego i Stylizacji” dla gimnazjalistów jest zaplanowana w przyszłym roku.
Zapraszamy!

Opracowała: Marta Bożek- Pocenty