W piątek 29 maja 2015 r. odbyła się III edycja konkursu leksykalno-gramatycznego z języka angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 17 gimnazjalistów z 7 szkół z Krosna i okolicy. Podczas obecnej edycji gimnazjaliści zaprezentowali wysoki poziom wiedzy - aż sześcioro z nich zdobyło po 94% punktów z testu komputerowego. Najlepsi uczniowie przystąpili zatem do dogrywki (testu pisemnego). Oto laureaci:
I miejsce: Marc Ruiz Trillo  - Gimnazjum nr 4 w Krośnie, opiekun: p. Beata Łopatkiewicz
II miejsce: Aleksandra Zima - Społeczne Gimnazjum w Rogach, opiekun: p. Joanna Turowska
III miejsce: Wojciech Kosztyła - Gimnazjum nr 4 w Krośnie, opiekun: p. Beata Łopatkiewicz
IV miejsce: Sandra Rymarz oraz Karolina Krzysik - Gimnazjum w Jasienicy Rosielnej, opiekun: p. Ewa Szyndlar
V miejsce: Piotr Sawicki - Gimnazjum nr 4 w Krośnie, opiekun: p. Beata Łopatkiewicz
Podczas imprezy uczniowie i ich opiekunowie obejrzeli wystawę kartek świątecznych, profesjonalny pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez uczniów klasy pożarniczej oraz wysłuchali koncertu piosenek pt. "Zabieszczaduj z nami" (przygotowanego przez p. Bogusławę Kopczyk).
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu  w następnym roku!
Organizatorki: p. Joanna Bober, Irena Jakubowicz, Beata Madejska.