We wtorek, 26 maja 2015r., uczniowie klas II TH i III TH wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez p. Elżbietę Sługocką – Krupa, Powiatowego  Rzecznika Konsumentów dla Powiatu Krośnieńskiego i miasta Krosna.

Tematyka zajęć dotyczyła ochrony praw konsumentów w Polsce. Uczniowie zapoznali się z przepisami prawa z zakresu ochrony praw konsumentów. Dowiedzieli się m.in. jak odróżnić gwarancję od rękojmi, co oznacza niezgodność towaru z umową i jak reklamować towar. Spotkanie z Rzecznikiem Konsumentów było dobrą okazją, aby poznać swoje prawa zarówno jako konsumentów jak i przyszłych przedsiębiorców.
Inicjatorką spotkania była p. A. Karaś