Szkolny Konkurs Wiedzy "Jan Szczepanik - polski Edison" odbędzie się 9 czerwca 2015 roku (wtorek) o godz. 805 oraz 825 w sali A19. Konkurs organizowany jest z okazji zbliżającego się Dnia Patrona i adresowany do  uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Każdą klasę pierwszą ma reprezentować 5-osobowa grupa. PODAJEMY NAZWISKA WYBRANYCH UCZNIÓW:

1 LOa : Marcin Lega , Dominika Szymbara , Magda Maziarka, Sara Truty
1 LOb : Karolina Józefczyk , Patrycja Kaczkowska, Barbara Dębiec, Martyna Moskal
1LOd: Paulina Jezior, Natalia Jezior, Patrycja Jucha
1LOe: Klaudia Buczyńska, Martika Paluch, Tomasz Blicharczyk, Wiktor Wanat

1 LOc: Aleksandra Bazan, Joanna Bularska, Katarzyna Szata, Ewelina Fedec, Tomasz Chuchra, Elżbieta Kostka
1TE: Sabina Jamrogowicz, Kacper Braja, Michał Hromik, Magda Wiernasz, Natalia Dudycz
1TT/O: Jakub Ekiert, Paula Ekiert, Bartłomiej Fruga, Katarzyna Kostka
1TH/S: Grzegorz Frydrych, Paweł Krok, Robert Stasik, Gabriela Turczyn.

UWAGA!
Reprezentanci klas: 1 LOa, 1 LOb, 1 LOc, 1 LOd przychodzą do sali A19 o godz. 805
Reprezentanci klas: 1 LOe, 1 TEa, 1 TH/S, 1 TT/O przychodzą do sali A19 o godz. 825

Te same osoby będą brały udział w akademii z okazji Dnia Patrona 12 maja 2015 r. na trzeciej lekcji.

Zakres:
- biografia Jana Szczepanika;
- wynalazki Jana Szczepanika;
- tło historyczne Polski w latach 1872 - 1926 (szczególnie Galicja).

Forma:
- quiz w formie elektronicznej,
- czas - około 10 min.

Bibliografia pomocnicza

• Jewsiewicki Władysław, Jan Szczepanik. Wielki wynalazca, Warszawa 1961
  • Pragłowska Anna, Obrazy i barwy. O wynalazkach Jana Szczepanika, Tarnów 2012
  • Pragłowska Anna, Zapomniany Wynalazca. O Janie Szczepaniku, Tarnów 2002
  • Tulik Jan, Świat Wynalazków Jana Szczepanika, Krosno 1995

Niektóre adresy przydatnych stron internetowych

Organizatorzy: Bogusława Kopczyk, Anna Zając