W ramach Cracow Fashion Week 2015 w piątek 27 marca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu.

Do konkursu zgłosiło się 29 uczestników z 16 szkół z całej Polski oraz za granicy, a zadaniem uczestników było uszycie sukienki podczas 5 godzin trwania konkursu. Prace młodzieży oceniały jury składające się z wykładowców SAPU. W swoich ocenach jury brało pod uwagę takie aspekty jak, m.in.: jakość odszycia, zastosowanie odpowiednich zabiegów technologicznych do wybranego wzoru czy dopasowanie materiału do wybranej formy odzieżowej.
III miejsce zajęła Kamila Nawrocka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Im Jana Szczepanika w Krośnie. Specjalnie wyróżnienie od firmy Ariadna otrzymała również uczennica tej szkoły Regina Ziobro. Ponadto, w gronie nagrodzonych szkół znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Im Jana Szczepanika.
Młodzież do konkursu przygotowały nauczycielki: Teresa Belcik oraz Wiesława Szwast. Opiekę w czasie konkursu sprawowała Pani Ewa Kłos.