Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim „Fantastycznie lutnia nastrojona” w Rzeszowie w ramach VIII Tygodnia Polonistów. Jego organizatorami są Instytut Filologii Polskiej i Koło Naukowe Polonistów.

W tym roku zaproszenie przyjął wybitny językoznawca prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, który wspólnie z prof. dr hab. Kazimierzem Ożogiem wziął udział w otwierającej tydzień dyskusji na temat języka polskiego w kulturze ponowoczesnej.  Temu niezwykłemu wspólnemu wykładowi dwóch  naukowych osobowości  z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się licznie zgromadzeni studenci i pracownicy Uniwersytetu oraz zaproszeni goście, głównie uczniowie i ich nauczyciele z różnych szkół całego województwa.

Ważnym punktem programu pierwszego dnia Tygodnia Polonistów było również V Dyktando Uniwersyteckie, w którym wzięło udział prawie sto osób, natomiast 19 marca 2015 r. konkurs recytatorski poezji i prozy. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Najba i Paulina Waląg z II LOb oraz Gabriela Frączek i Mateusz Wierdak z III LOb pod opieką polonistki Bogusławy Kopczyk. Recytatorzy z liceów z Rzeszowa i studenci zaprezentowali talent recytatorski i prawie aktorski. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy też wykładu prof. Ożoga na temat warsztatu recytatora i dostaliśmy pamiątkową publikację i autograf. Więcej informacji i galeria zdjęć na http://ifp.univ.rzeszow.pl/czytajwiecej.php?idDanych=741 oraz na blogu Koła Polonistów.

Opracowała Bogusława Kopczyk