Uczennice naszej szkoły z polonistką uczestniczyły w poruszającym serca benefisie Bronisławy Betlej, poetki z Podkarpacia, mieszkającej w Jedliczu. Zorganizowało go krośnieńskie towarzystwo Stowarzyszenie "Czyń Dobro, Mimo Wszystko"  z okazji 77 lat twórczej pracy p. Betlej. Ta poetycko – muzyczna „uczta duchowa” odbyła się 8 marca 2015 r. na Scenie Teatralno - Muzycznej Domu Zdrojowego w Iwoniczu-Zdroju. Na scenie wystąpiła obok znakomitych artystów uczennica III LOd Karen Baska, a kibicowały jej koleżanki z klasy: Ewelina Królicka i Izabela Szłankiewicz z polonistką Bogusławą Kopczyk.

Po uroczystości był czas rozmowy i na pamiątkowe wpisy do tomików poetyckich Jubilatki, zdjęcia i autografy słynnych artystów, m.in. Ignacego Gogolewskiego - Gościa Honorowego benefisu, aktora scen krakowskich, słynnego  z roli Antka w adaptacji „Chłopów” W.S. Reymonta czy Jana Michalaka - znakomitego śpiewaka operowego i jednocześnie reżysera autorskiego programu przygotowanego na ten wieczór. Ponadto każda kobieta dostała różę z okazji przypadającego w tym dniu Święta Kobiet.

Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie: http://czyndobro.org.pl/dzialalnosc/akcje-stowarzyszenia/154-benefis-bronisawy-betlej-w-iwoniczu-zdroju-podsumowanie.html

Opracowała B. Kopczyk