W poniedziałek, 19 stycznia 2015 roku, Dyrektor Szkoły Andrzej Gregorczyk odebrał z rąk Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego list gratulacyjny za uplasowanie się Technikum Nr 1 im. Jana Szczepanika na wysokim miejscu w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. W uroczystości wręczenia listów gratulacyjnych uczestniczył także Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran oraz przedstawiciele mediów.

Nasze Technikum znalazło się w rankingu wojewódzkim najlepszych techników na wysokim 22 miejscu i jest to trzeci rok z rzędu, w którym jesteśmy tak dobrze oceniani. Miejsce w rankingu jest ustalane na podstawie bardzo obiektywnych kryteriów: wyników olimpiad, egzaminów maturalnych oraz egzaminów zawodowych. Nasze wysokie miejsce w rankingu potwierdza bardzo dobre wyniki tych egzaminów. Analiza listy rankingowej pozwala także na stwierdzenie, że w swojej branży - zawodów usługowych: ekonomiczno-handlowych, turystycznych i odzieżowych, wyprzedzamy konkurencję z okolicznych powiatów.

Razem z Prezydentami Miasta gratuluję tego sukcesu Nauczycielom i Absolwentom SZCZEPANIKA roku 2014