W piątek 12 grudnia 2014 w naszej szkole odbył się „Dzień języków obcych” dla gimnazjalistów. W imprezie wzięło udział 143 uczniów z dziesięciu szkół gimnazjalnych z  Krosna i okolic:

Nauczyciele - opiekunowie grup

Agnieszka Głowa, Bogusław Trygar

Przybówka

Małgorzata Tybulska - Doktór

Uczestnicy zostali powitani przez dyrektora szkoły, pana Andrzeja Gregorczyka. Obejrzeli prezentację multimedialną na temat projektów realizowanych w ramach międzynarodowej wymiany uczniów „Socrates Comenius” (przygotowaną przez koordynatora wymiany p. Jerzego Rapę) oraz krótki występ kabaretu szkolnego „SSOK” pod kierunkiem niezawodnego jak zawsze p. Bartosza Gałązki. Następnie gimnazjaliści zostali skierowani do sal, w których odbywały się następujące konkursy:

Nauczyciele prowadzący

Taboo in English

Małgorzata Hejnar,,

Quiz na temat znajomości kultury krajów europejskich

Michalina Ginalska, Krystyna Kenar

Test z języka niemieckiego na podstawie fragmentów filmu „Treffpunkt Berlin”

Zbigniew Półchłopek

Gry i zabawy językowe z języka niemieckiego

Monika Szczurek

Shadow Theatre

Joanna Bober, Elżbieta Kozielec

English, Scottish and Irish Traditional Dances

Irena Jakubowicz, Monika Leczek

Gra terenowa „Poznaj naszą szkołę”

Elżbieta Lenik, Jerzy Rapa

Każdy uczestnik wziął udział w 3 konkursach językowych.
Jedną z większych atrakcji były krótkie warsztaty tradycyjnych tańców angielskich, irlandzkich i szkockich prowadzone przez studentów Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie (Annę Rusinek, Marzenę Jamro, Karolinę Rogalę, Mariolę Bondyrę i Pawła Wojtunia) przygotowanych przez p. Danutę Kamińską, wykładowcę studium.
W przerwie pomiędzy konkursami gimnazjaliści mieli okazję poczęstować się czymś słodkim i obejrzeć wystawy prac naszych uczniów z projektu „Socrates Comenius” oraz prac nagrodzonych na międzynarodowym konkursie „Begegnung mit Osteuropa”, organizowanym przez rząd landu Nordrhein-Westfalen. Wystawy zostały przygotowane przez p. Krystynę Kenar oraz p. Monikę Szczurek. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał zespół nauczycieli języków obcych z naszej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Leczek.
Zwycięzcy konkursów w poszczególnych grupach otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody wręczane na zakończenie imprezy przez p. dyrektora szkoły w asyście Świętego Mikołaja (p. Tomasz Celej) oraz Śnieżynki (Weronika Gunia). Okolicznościowe dyplomy otrzymali również nauczyciele – opiekunowie gimnazjalistów z poszczególnych gimnazjów.
Impreza odbywająca  się w atmosferze zbliżających się świąt została uwieczniona na zdjęciach wykonanych przez ,,oryginalnego Szkota”
(Maksymilian Koleśnik). Uczestnicy mieli okazję do świetnej zabawy, zapoznania się z naszą szkołą oraz wykazania się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu języków obcych, co czynili z dużym zaangażowaniem.

Organizatorzy dziękują wszystkim gimnazjalistom oraz ich nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodzieży i organizację wyjazdu do „Szczepanika”. Dziękujemy również dyrekcji naszej szkoły, która umożliwiła nam zorganizowanie tej imprezy, zmieniając w tym dniu podział godzin, pracownikom administracji oraz wszystkim uczniom „Szczepanika” i studentom biorącym udział w przygotowaniu i prowadzeniu tej imprezy.

Thank you very much for your participation in this event!
Wir hoffen, dass es nicht euer letzter Besuch bei uns war!

Nauczyciele języków obcych