Gabinet profilaktyki i pomocy przedlekarskiej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie

Gabinet czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00

Profilaktyczną opiekę pielęgniarską nad uczniami sprawuje pielęgniarka szkolna Lucyna Trybus w ramach indywidualnego kontraktu z NFZ. Jest specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa w Środowisku Nauczania i Wychowania .

Zakres świadczeń obejmuje:

  • wykonywanie i interpretowanie testów przesiewowych,
  • kierowanie postępowaniem po przesiewowym,
  • organizowanie profilaktycznych badań lekarskich,
  • czynne poradnictwo dla uczniów z problemami zdrowotnymi, społecznymi i szkolnymi w zakresie opieki pielęgniarskiej,
  • udzielanie pomocy w przypadku nagłych zachorowań, urazów i zatruć,
  • realizowanie świadczeń medycznych z zakresu profilaktyki i edukacji zdrowotnej,
  • prowadzenie indywidualnej edukacji zdrowotnej uczniów,
  • przekazanie uczniom podstawowych informacji i wskazówek dotyczących zasad higieny danego układu, wskazówek zachowań zdrowotnych oraz samokontroli i samoobserwacji.

Pielęgniarka szkolna realizuje przedstawione zadania poprzez współpracę z następującymi osobami: Dyrektor szkoły, rada pedagogiczna, pedagog szkolny, stacja sanitarno epidemiologiczna - w zakresie tworzenia w szkole środowiska nauki i pracy sprzyjającego zdrowiu uczniów i pracowników.

facebook_page_plugin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na pliki cookie
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk