W dniu 01 października 2014r. około 200 pierwszoklasistów z naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięło udział w wyjazdowym spotkaniu integracyjnym. Pomimo kilku wcześniejszych słonecznych dni, środowy poranek przywitał uczestników zachmurzonym niebem oraz padającym deszczem.

Po przyjeździe do miejscowości Olchowiec wcześniejsze obawy zostały szybko rozwiane. Pogoda była dla nas bardzo wyrozumiała. Wyruszyliśmy żółtym szlakiem przez teren Magurskiego Parku Narodowego w kierunku wieży widokowej na szczycie Baranie. Bardzo szybko okazało się, że to nie padający deszcz a zalegające błoto oraz śliski szlak będzie dla nas największym problemem. Mimo tego dobry humor dopisywał uczestnikom. Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do celu. Odważni mogli wejść na wieżę widokową jednak mała widoczność nie pozwoliła na podziwiane pięknego widoku rozpościerającego się na Beskid Niski,Tatry czy Bieszczady. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Z Olchowca udaliśmy się na dalszą część imprezy do ośrodka narciarskiego Chyrowa – Ski. Przy kiełbasce z grilla młodzież mogła posłuchać piosenek turystycznych przygotowanych przez panią Ewę Kłos oraz wziąć udział w konkursie wiedzy turystycznej przygotowanym przez pana Przemysława Kubala oraz panią Justynę Pulnar. Opiekunowie samorządu pani Bernarda Kniażyńska oraz pan Marcin Turek przedstawili uczniom pierwszych klas nowy samorząd uczniowski. Nie zabrakło również części humorystycznej w postaci krótkich prezentacji pierwszoklasistów oraz skeczu przygotowanego przez młodzież i pana Damiana Pulnara.