W piątek 17 stycznia już po raz siódmy w naszej szkole odbywały się "Podkarpackie Spotkania Edukacyjne" - ekspozycje wystawiennicze i  prezentacje uczelni przygotowane dla maturzystów szkół krośnieńskich i okolicznych.

Głównym organizatorem była krośnieńska firma PPU "TETRIX"; nasza szkołą była partnerem. W otwarciu targów, oprócz przedstawiciela firmy Tetrix Adama Sucha, dyrektora ZSP 1 Andrzeja Gregorczyka, wziął udział Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.                            (zdjęcia z imprezy)

W trakcie odwiedzania poszczególnych ekspozycji młodzież miała szansę bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które przygotowały dla nich profesjonalną  ofertę.  Mogli  rozmawiać z pracownikami i studentami poszczególnych uczelni - a to przecież najbardziej wiarygodne źródło. Pytano o wszystko: zasady rekrutacji, warunki studiowania, akademiki, wymianę studencką z uczelniami zagranicznymi. Jedni chcieli przekonać się o słuszności już podjętej decyzji o wyborze uczelni, inni poszukiwali inspiracji dla przyszłego kierunku studiów.

W profesjonalnie przygotowanych stoiskach swoją ofertę prezentowali pracownicy działów promocji oraz studenci następujących uczelni:

• Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku