Uczennice ze ?Szczepanika? laureatkami konkursu fotograficznego ?Różne oblicza Krosna?2013

I miejsce - Klaudia Fejkiel kl. II LO b
III miejsce - Klaudia Zając kl. I LO b
wyróżnienie - Paula Nadra kl. I LO b

Gratulujemy naszym uczennicom sukcesu oraz życzymy nieustannego rozwijania swoich pasji
i zainteresowań!

Centrum Inicjatyw Młodzieżowych, działające przy krośnieńskim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci było organizatorem konkursu fotograficznego dla młodzieży ?Różne Oblicza Krosna? 2013, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Krosna. Patronat medialny nad konkursem objął tygodnik ? Nowe Podkarpacie?. Zadaniem młodzieży było wykonanie pracy fotograficznej prezentującej różne oblicza Krosna, miasta widzianego oczami ludzi młodych, ciekawych świata i nowych miejsc. W konkursie tym wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły i wszystkie zostały nagrodzone. Wynik konkursu przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Uczennice naszej szkoły chętnie przystąpiły do konkursu i z wielkim zapałem udokumentowały zmiany dokonujące się w mieście i różne jego oblicza. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na wystawie autorstwa młodych amatorów fotografii, zorganizowanej w siedzibie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych oraz wydane w formie kalendarza na rok 2014 ? na 14 zamieszczonych w kalendarzu fotografii, pięć wykonanych przez nasze uczennice.

29.11.2013 r. odbył się wernisaż podsumowujący konkurs, którego mottem były słowa znanego fotografika światowej klasy Roberta Bressona ?Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył?, podczas którego Bronisław Baran - zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Julita Jaśkiewicz - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna, Marian Duda - Prezes TPD w Krośnie wręczyli laureatom nagrody i wyróżnienia.