19 grudnia 2013 r. w Jasielskim Domu Kultury odbył się XIX konkurs kolęd i pastorałek ?Na nutę kantyczek? ? jak co roku adresowany do dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego i województw ościennych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych ponownie tryumfowały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

I miejsce zajęła Kamila Macieik ? za wykonanie kolęd: W szczerym polu szopka stoi oraz O mój Jezu malusieńki.

II miejsce przypadło Klaudii Dereniowskiej, również uczennicy ?Szczepanika?, która wykonała pastorałkę Narodził się Jezus wśród karpackich naszych gór.

W skład jury weszli: Zofia Stopińska, redaktor muzyczny Radia Rzeszów, Jerzy Dynia, redaktor muzyczny TV Rzeszów oraz Ralph Kamiński, wokalista, student V roku wokalistyki na Wydziału Muzyki Estradowej i Jazzu (Akademia Muzyczna w Gdańsku).

Dziewczętom akompaniował na fortepianie Bartłomiej Szubert, (także uczeń ?Szczepanika?), a młodzież do konkursu przygotował p. Bartosz Gałązka.
Kolędy w wykonaniu Kamili i Klaudii będzie można usłyszeć w trakcie koncertu laureatów, który odbędzie się 11 stycznia 2014 r. o godzinie 16:00 w Jasielskim Domu Kultury.