XIX Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej Bronisławy Betlej

W dniach 13 - 14 listopada 2013 roku czworo uczniów naszej szkoły brało udział w XIX Konkursie Recytatorskim Poezji Współczesnej Bronisławy Betlej w Żarnowcu. Zmaganiom uczestników przysłuchiwała się sama poetka, która oceniła bardzo wysoko poziom artystyczny interpretacji  tekstów.

Zaznaczyła, że cieszą ją coroczne spotkania z młodzieżą i wyraziła szacunek dla wszystkich, którzy ?pochylają się nad poezją i próbują trudnej sztuki recytacji?. Chętnych obdarowała odręczną dedykacją umieszczaną na tomikach swoich wierszy. Tomiki z poezją Bronisławy Betlej ukazują się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jej nazwisko występuje w międzynarodowym słowniku dwóch tysięcy wybitnych osobowości na świecie oraz encyklopediach wydawanych przez Cambridge. Posiada kilkanaście tytułów, między innymi: Kobiety Roku w Literaturze na Świecie, Człowieka Roku Podkarpacia, Międzynarodowego Pisarza Roku. Jest również wielokrotnie odznaczanym żołnierzem Armii Krajowej w stopniu porucznika. Jej poezja, jak sama powiedziała, pisana jest prawdą. Podkreśliła, że poezja powinna wyciszać i że stara się, aby jej twórczość właśnie taka była. Recytatorzy, którzy reprezentowali naszą szkołę, to: Diana Dąbrowska (kl. I LOb), Marcin Łącki (kl. III TE), Daria Paluch (kl. I LOe), Anna Sowińska (kl. I LOb) - przygotowani przez nauczycielki języka polskiego: Ewelinę Drozd i Bogusławę Kopczyk.

Ewelina Drozd