Uczniowie naszej szkoły w projekcie Film Na Horyzoncie
W nowym roku szkolnym rozpoczęła się rekrutacja do 7. edycji Filmu Na Horyzoncie. Grupa zapaleńców filmowych pod opieką Bogusławy Kopczyk nakręciła w październiku 2013 roku minutową etiudę pt. ?Drzwi do nieba?, którą można obejrzeć na YOUTUBE. Pierwszymi członkami ekipy byli: Edyta Zima, Miłosz Stawasz, Patryk Pańczuk, Jarosław Gajewski i Krzysztof Bączar.

Gościnnie w filmiku wystąpili: Ernest Chłap, Grzegorz Motyka i Szymon Rachwalski z I TH/S. Dzięki temu znaleźliśmy się w ogólnopolskim projekcie obok grup z 45 innych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Prace nad tworzeniem kolejnej etiudy pt. ?Portret ekipy? zmieniły nieco skład, tj. zamiast Edyty i Miłosza w pracę zaangażowały się pełne pomysłów uczennice: Dagmara Fafajda (lider) oraz Sylwia Garbacik. Ujęcia do etiudy nr 3 były kręcone w Dukli 15 listopada 2013 roku przed Muzeum Historycznym oraz w Cergowej, gdzie mieszka utalentowany człowiek, malarz i rzeźbiarz samouk, grający też na akordeonie ? p. Adam Bogacz. Jest on bohaterem naszej etiudy pt. ?Podróż do autora obrazu?. Do grudnia wszystkie ekipy będą realizowały kolejno trzy krótkie zadania ? etiudy filmowe, za które zdobywają  punkty przyznawane przez innych członków projektu. W styczniu przejdziemy do realnej pracy nad filmami końcowymi. W tym roku temat przewodni brzmi: Komunikacja. Ekipy, wraz ze swoimi opiekunami ? profesjonalistami filmowymi z Warszawy, przejdą przez etapy pisania scenariusza, robienia zdjęć i montażu. Do wersji PRO, uzupełnionej o spotkania warsztatowe w Warszawie, zakwalifikują się grupy, które otrzymały największą liczbę punktów z jesiennych zadań filmowych. Na koniec odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy film końcowy. Zwycięskie filmy zostaną zaprezentowane na festiwalach młodzieżowej twórczości filmowej w różnych miastach Polski.
W tym roku na uczniów czeka wg organizatorów więcej atrakcji, ćwiczeń, konkursów, a także pachnąca nowością strona internetowa. W tym roku organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom nastoletnich twórców i wprowadzić nową, ciekawszą formułę projektu. Więcej informacji, efekty prac naszej ekipy i 45 innych z całej Polski można znaleźć na WWW.filmnahoryzoncie.com.pl Obecnie pracujemy nad scenariuszem dwuminutowej etiudy fabularnej, w której głównym rekwizytem ma być świeca lub hulajnoga lub kiełbasa. Już 2 grudnia (lub jak zwykle z opóźnieniem) można ją będzie obejrzeć na w/w stronie.

link do galerii

Opracowała Bogusława Kopczyk